Савченко відновила голодування

16 Березня 2015, 17:30

Українська льотчиця, депутат Верховної Ради Надія Савченко відновила голодування. Про це заявив 16 березня голова комісії з безпеки Громадської палати РФ, голова московської Громадської наглядової комісії Антон Цвєтков.

"За моїми даними, як я і припускав, Надія Савченко сьогодні заявила про відновлення голодування",  сказав Цвєтков.

Адвокат Марк Фейгін підтвердив відновлення Надією Савченко голодування.

«На жаль, вона не дослухалася до рекомендацій лікарів і наших прохань. Вона вважає, що єдиним способом вирішення ситуації може бути, як мінімум, зміна їй запобіжного заходу. Вона вважає себе невинною і покладає відповідальність за це на слідчий орган, який протягом 9 місяців не реагує на докази її невинності. Савченко вважає, що це єдиний спосіб, у який вона може заявити про свої вимоги»,  сказав Фейгін.

Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, де разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Савченко залишили під арештом до 13 травня. Голодувати вона почала 13 грудня.

5 березня українська льотчиця погодилася вживати бульйон. Також повідомлялося, що Савченко вимагала, щоб саме українські лікарі виводили її з голодування.

12 березня один із адвокатів української льотчиці Ілля Новіков заявив, що до Савченко таки пропустять українських медиків.

14 березня українські лікарі заявили, що стан Савченко задовільний, але вона має перебувати в лікарні.