Савченко не мінятимуть за принципом “всіх на всіх”, тому готується нова міжнародна процедура

9 Березня 2015, 23:50

Переговори про звільнення незаконно ув'язненої в РФ Надії Савченко йдуть безперервно і "на найвищому рівні". Про це заявив її адвокат Марк Фейгін.

Він повідомив, що запустив міжнародну процедуру для звільнення Савченко, але відмовився розповісти її деталі.

"Я вже запустив цю процедуру. Це цілком законна процедура, але вона містить секретний протокол, тому я поки утримаюся, це конфіденційно", – зазначив адвокат.

Він підкреслив, що Росія зобов'язана слідувати тим зобов'язанням, які взяла на себе, "це пов'язано зі звичайними зобов'язаннями, через міжнародні організації".

Фейгін також повідомив, що "ті, до кого звернена ця процедура, вже знають".

Разом з тим Фейгін упевнений, що Савченко не обміняють як заручника за принципом "всіх на всіх" згідно з мінськими домовленостями.

"Вона, безумовно, заручник і вона має бути обміняна за цим принципом "всіх на всіх", але оскільки Росія, точніше, Кремль не дотримується цієї позиції всупереч всім досягнутим, нехай і конфіденційним, домовленостям. Я думаю, що цього не станеться", – заявив Фейгін.

Як відомо, 2 березня Порошенко присвоїв Савченко звання Героя України.

Нагадаємо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Савченко залишили під арештом до 13 травня. Голодувати вона почала 13 грудня.

5 березня українська льотчиця погодилася поїсти бульйон. Також повідомляється, що Савченко вимагає, щоб саме українські лікарі виводили її з голодування.