Саудівська Аравія заклала в бюджет ціну нафти $80 за барель

26 Грудня 2014, 09:36

Саудівська Аравія сформувала бюджет на 2015 рік з урахування ціни на нафту в 80 доларів за барель. Про це повідомив колишній економічний радник міністерства фінансів країни Джон Сфакіанакіс.

Як відомо, в поточному році бюджет країни, дохід якої на 89% складався з прибутків від нафти, був сформований з розрахунку в $103 за барель.

За словами Сфакіанакіса, бюджет з розрахунку ціни в 80 доларів за барель додає впевненості ринку.

"Всі очікували побачити бюджет, сформований при ціні в 60 доларів за барель, але це могло б дати негативні повідомлення для нафтового ринку. З беззбитковим бюджетом навіть при ціні в 80 доларів за барель, уряд повідомляє ринку про те, що воно очікує відновлення цін на нафту", – заявив колишній радник міністерства.

Цього тижня міністерство фінансів Саудівської Аравії повідомило про те, що заплановані витрати в наступному році складуть 860 млрд саудівських ріалів (229 млрд доларів), не змінившись в порівнянні з витратами в поточному році. Доходи держави в 2015 складуть 715 млрд ріалів проти показника в 1050 млрд ріалів в поточному році.

Нагадаємо, світові ціни на нафту різко впали з літа 2014 року. Експерти пов'язують це з надлишком пропозиції на ринку. Рішення країн ОПЕК від 27 листопада зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 млн барелів на день посилило обвал цін.

Як відомо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за баррель. Тим часом, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.

Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.

Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.