Саудівська Аравія заявила про готовність відправити військо до Сирії

17 Квітня 2018, 22:30

Саудівська Аравія заявила про готовність відправити своїх військових до Сирії в складі міжнародної коаліції на чолі з США, якщо буде прийнято рішення про її розширення. Про це заявив міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр.

 

«Ми ведемо переговори із США з самого початку сирійської кризи щодо відправлення сил у Сирію», – сказав міністр на прес-конференції з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем в Ер-Ріяді.

 

Аль-Джубейр додав, що Ер-Ріяд висловив свою готовність відправити сухопутні війська в Сирію ще за часів президентства Барака Обами.

 

Про це міністр закордонних справ Саудівської Аравії сказав у контексті розмови про те, що адміністрація Трампа зараз прагне зібрати арабські сили, що змогли би замінити американський військовий контингент в Сирії.

 

«Є дискусії щодо того, яка сила повинна залишитися в Східній Сирії і звідки ця сила прийде. Ці дискусії тривають», – сказав аль-Джубейр.

 

Нагадаємо, Трамп повідомив про своє бажання вивести сили США з Сирії у четвер, 29 березня, у штаті Огайо.

 

Водночас його радники закликали зберегти принаймні невелику кількість сил в Сирії, щоб забезпечити поразку бойовиків і запобігти завойовуванню Асада.

 

У свою чергу, видання  The Associated Press з посиланням на три джерела повідомило, що Трамп дав зрозуміти, що хотів би виведення американських військ з Сирії протягом шести місяців.

 

Згодом президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп під час засідання Ради національної безпеки погодився, що американські війська у Сирії мають залишатися трохи довше, щоб перемогти терористичне угруповання "Ісламська держава", проте хоче відносно швидкого їх виведення.