Внаслідок серії авіаударів Саудівської Аравії по столиці Ємену Сані, які відбулися протягом 26 березня, загинули щонайменше 25 мирних мешканців міста. Про це повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на Amnesty International.
Згідно з повідомленням, вранці 27 березня літаки Саудівської Аравії та її арабських союзників (Кувейт, Катар, Бахрейн, ОАЕ та інші – ред.) продовжили авіарейд, спрямований на боротьбу з повстанцями угруповання Хуті, які встигли захопити значну частину країни, намагаючись усунути від влади президента Абдуллу Раббу Мансура Хаді. Сам Хаді наразі виїхав до столиці Саудівської Аравії Ріяду, і наприкінці тижня планує взяти участь в дводенному саміті Ліги арабських держав у Єгипті.
Правозахисники організації Amnesty International стверджують, що серед 25 цивільних мешканців столиці, які загинули внаслідок авіанальотів 26 березня, було щонайменше шестеро дітей.
Посол Саудівської Аравії в США Адель аль-Жубер заявляв, що коаліція готова зробити «все можливе», щоб захистити уряд Хаді. Сполучені Штати підтримали Саудівську Аравію – за повідомленням Білого дому, американські фахівці координують військові дії та надають підтримку розвідці Саудівської Аравії, однак безпосередньої участі в рейдах не беруть.
Лідер повстанців Хуті Абдель-Малек аль-Хуті у телезверненні закликав громадян Ємену протистояти «кримінальній, несправедливій і невиправданій агресії» з боку Саудівської Аравії.
В той же час Іран, який підозрюють у підтримці Хуті засудив втручання Саудівської Аравії як «небезпечний крок», який призвів до порушення «міжнародних зобов'язань і національного суверенітету (Ємену – ред.)».
Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф, виступаючи в Швейцарії, де він бере участь у переговорах щодо ядерної програми своєї країни, попередив, що повітряні удари з повітря призведуть лише до більшої кількості смертей.
Як відомо, Хуті (або хусити) – воєнізоване угрупування шиїтів-зейдитів, які діють на території Ємену. Шиїти в Ємені складають меншість по відношенню до сунітської більшості, проте вважається, що їх підтримує Іран (велика шиїтська держава). Конфлікт у Ємені розпочався близько 10 років тому, коли Хуті почали вимагати для себе автономію, а в 2010 році сторони змогли укласти перемир'я. Проте влітку 2014 року хусити відновили бойові дії штурмом міста Амрані.
22 січня 2015 року президент і уряд Ємену подали у відставку. Лідер країни Хаді направив до Радбезу ООН послання із закликом "вжити всіх необхідних заходів, аж до військової інтервенції, для захисту Ємену". Крім того, єменський уряд попросив арабські монархії направити в країну свої війська.
22 березня Радбез ООН підтвердив легітимність президента Хаді та засудив хуситів.