Саркозі вважає помилкою прийняття Греції до єврозони

28 Жовтня 2011, 09:35

В інтерв'ю французькому телебаченню Саркозі заявив, що тоді не слід було цього робити, бо представлені грецькою владою економічні показники були невірні.

Проте у відповідь на це міністр закордонних справ Греції Ставрос Ламбріндіс в інтерв'ю ВВСсказав, що при всіх своїх проблемах Греція не є причиною нинішньоїборгової кризи єврозони.

"Те ж саме ми бачимо в Португалії, Ірландії, Іспанії та Італії. Немає сенсуробити одну країну цапом відбувайлом, якщо маєш справу із загальноєвропейською проблемою", – сказав він.

Напередодні, в середу, європейські лідери досягли угоди з порятунку єдиної європейської валюти, частиною якого є списання 50% зовнішнього боргу Греції.

На думкуфранцузькогопрезидента, завдяки цьому нинішнявладаГреції зможевиправити ситуацію."Якби Греція оголосила дефолт, почався б ефект доміно, який би захопив всіх", – вважає Саркозі.

Буквально за кілька хвилин до заяви Саркозі грецький прем'єр-міністр Георгіос Папандреу сказав, що досягнута лідерами ЄС угода дасть Греції час побудувати "абсолютно нову країну".

Нагадаємо, 27 жовтня лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі після майже 10-годинних переговорів досягли угоди про фінансову допомогу Греції та зміцненні стабільності єдиної європейської валюти євро.