САП зупинило слідство щодо голови Держлісагентства часів Януковича

31 Жовтня 2018, 14:20

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що зупинила слідство в кримінальному провадження щодо голови Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця, який обіймав цю посаду за часів президентства Віктора Януковича, та його дружини Маріни Журавльової. Про це в середу, 31 жовтня, повідомила прокурор САП Наталія Висоцька.

 

"Слідство НАБУ у справі Сівця і Журавльової зупинене до їх затримання або оголошення у розшук Інтерполу", – наголосила вона.

 

За її словами, Солом'янський райсуд Києва ще влітку надав дозвіл на затримання Сівця і Журавльової з метою приводу до суду для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу.

 

"Вони весь час перебувають за кордоном, тому використати це право ми не можемо, але ми пішли іншим шляхом", – розповіла Висоцька.

 

Зокрема, як зазначається, після цього САП звернулася до суду першої інстанції з клопотанням про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, що є необхідною умовою для оголошення в розшук Інтерполу. Обидва клопотання про тримання під вартою Сівця і Журавльової Солом'янський райсуд не задовольнив, прокуратура ці рішення оскаржила.

 

Однак Апеляційний суд Києва залишив без задоволення клопотання стосовно обрання запобіжного заходу Сівцю. Аналогічне клопотання відносно Журавльової суд задовольнив під час засідання 29 жовтня.

 

"Для оголошення їх у міжнародний розшук Інтерполу потрібно рішення суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Солом'янський суд нам відмовив у цьому, Апеляційний суд задовольнив лише по Журавльовій", – пояснила прокурор.

 

Крім того, вона додала, що наразі слідство "рухається у напрямку заочного засудження" Сівця і Журавльової, а їхнє майно в Україні залишається під арештом.

 

Як повідомлялося, 22 листопада 2017 року Інтерпол вирішив зняти з міжнародного розшуку колишнього керівника Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця, який обіймав цю посаду за часів президенства Віктора Януковича. Причиною відповідного рішення міжнародної організації кримінальної поліції стала відмова українського суду застосувати щодо Сівця нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 

Нагадаємо, що Генпрокуратура у травні 2016 року повідомила про підозру екс-очільнику Держлісагентства у 2011-2014 роках Віктору Сівцю та його дружині. Зокрема, слідство встановило, що колишній голова Держлісагентства за попередньою змовою зі своєю дружиною та іншими невстановленими особами у 2011-2014 роках систематично одержували неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів від іноземних суб'єктів підприємницької діяльності за отримання можливості закупівлі в Україні деревини та лісопродукції на загальну суму понад 140 млн грн, які у подальшому були легалізовані через схему використання підконтрольних офшорних компаній. В рамках міжнародного співробітництва вдалося виявити вказані рахунки та надалі арештувати грошові кошти, одержані злочинним шляхом у сумі понад 3 млн доларів США.

 

За даними ЗМІ, родина Сівця володіє трьома земельними ділянками на Печерську по вул. Мічуріна, на яких розташований маєток площею 1 тис. 85 кв. м. Також у власності Сівця перебуває будинок площею 188 кв. м у селі Старі Безрадичі, що в Обухівському районі. Дружині екс-очільника Держлісагентства належить 95,6 % акцій ПАТ «Клеванський лісозавод «Промінь».Як відомо, Сівець очолював Держлісагентство з 2011-го по 2014 роки.