САП заявила, що готова надати Молдові докази злочинів судді Чауса

5 Березня 2017, 21:40

Спеціалізована антикорупційна прокуратура готова надати докази кримінального характеру злочинів судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, якщо він буде просити політичного притулку в Молдові. Про це заявив керівник САП Назар Холодницький в ефірі телеканалу ICTV в неділю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Можуть бути такі моменти, коли він буде мотивувати і просити політичного притулку, але все ж таки треба обґрунтувати, в чому його переслідують. У свою чергу, ми в разі надходження запиту з Молдови, готові надати всі докази, які підтверджують неполітичний характер його кримінального переслідування, які підтверджують суто кримінальний, корупційний характер скоєних злочинів. Тому від нас ніякої затримки не буде", – сказав Холодницький.

Він нагадав, що Чауса затримали в Молдові.

"Така процедура (затримання – Ред.) передбачена, що йому обирається тимчасовий або, як називають, адміністративний арешт і після того, як обирається цей запобіжний захід починається процедура екстрадиції. Тобто молдовська сторона вивчає всі надані матеріали і має право вимагати від України – у антикорупційного бюро і нашої прокуратури, додаткові матеріали в разі необхідності, і приймає рішення про видачу або невидачу правопорушника", – роз'яснив Холодницький.

Він підкреслив, що САП готова сприяти процесу екстрадиції Чауса. "Ми готові в свою чергу сприяти процесу, ми самі зацікавлені в його якнайшвидшій екстрадиції", – сказав Холодницький.

Нагадаємо, 1 березня суддя Микола Чаус був затриманий в Молдові. За словами Віорела Мораря, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса на 15 діб.

Як відомо, 9 серпня 2016 року НАБУ та СПА викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі.

11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. Згідно з обліками Інтерполу, з 11.11.2016 громадянин Чаус перебував у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну. Суд заочно заарештував  Чауса 18 січня.