САП скерувала до суду обвинувальний акт у справі голови Рахункової палати

13 Березня 2017, 19:51

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі одного з членів Рахункової палати та її голови Романа Магути. Про це повідомили в прес-служба САП.

Згідно з повідомленням, справу розглядатиме Шевченківський районний суд.

Крім того, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави в особі Рахункової палати у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов про стягнення із обвинувачених в солідарному порядку майнову шкоду завдану кримінальним правопорушенням у розмірі понад 1,3 млн. грн., що становить вартість квартири, яка вибула із державної власності завдяки протиправним діям службовців Рахункової палати.

"За вчинення зазначених злочинів винним загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років за ч. 2 ст.364 КК України та позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна за ч. 5 ст.191 КК України відповідно", – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, на початку грудня 2016 року Солом'янський районний суд Києва відсторонив від посади голову Рахункової палати Романа Магуту. Суд також призначив Магуті цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету.

Крім того, відсторонена від посади головний контролер – директор департаменту з питань АПК Рахункової палати Марія Шулежко.

Нагадаємо, що в грудні 2013 року Рахункова палата купила квартири, серед яких була двокімнатна квартира. Ця квартира була включена до службових приміщень і надана співробітнику Рахункової палати. Згодом її виключили із числа службових і голова Рахункової палати Роман Магута її приватизував. Це квартира у Києві по вул. Полтавській,10 площею 114 кв.м.

За даними майнового реєстру, у квітні 2015 року Магута та його дружина Лілія купили ще одну квартиру на Печерську на вул. Задніпровського (Щорса) 44-а. Це чотирикімнатна квартира площею 162 кв.м. У своїй декларації Магута вказав, що має у власності половину площі квартири (81 кв.м.), а також, що витратив на її придбання 3,01 млн грн. Іншу половину квартири він записав у розділі про майно своєї сім’ї як власність дружини. Загальна вартість цієї квартири може бути близько 6 млн грн.

За інформацією з реєстру майнових прав, з 2012 року дружина голови Рахункової палати Лілія Магута має будинок у селі Петрівське Київської області. У декларації про майно Магути вказано, що дружина володіє будинком площею майже 309 кв.м. Також у майновому реєстрі є дані, що Лілія Магута має чотирикімнатну квартиру в Донецьку площею 81 кв.м., придбана ще у 1997 р., а також адміністративне приміщення площею 115 кв.м. і нежилі приміщення у місті Добропілля Донецької обл. площею 157 кв.м.

За минулий рік Роман Магута заробив 356 тис грн., а його дружина Лілія – 276 тис грн, з яких 142 тис грн отримала від передачі майна в оренду.