САП скерувала до суду обвинувачення в справі Мартиненка

22 Травня 2018, 17:48

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі про заволодіння коштами державного підприємства "Енергоатом", фігурантом якої є колишній народний депутат Микола Мартиненко. Про це у вівторок, 22 травня, повідомляє прес-служба САП.

 

"За наслідками досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього парламентаря Мартиненка М.В., Переломи С.В., Журила Р.М., Сорокіна О.Г., Богданця В.І., Василькова В.О", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначимо, що серед інших фігурантів САП називає колишнього голову спостережної ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому, екс-керівника "Об’єднаної гірничо-хімічної компанії" Руслана Журила, генерального директора "Східного гірничо-збагачувального комбінату" Олександра Сорокіна, заступника директора державного концерну "Ядерне паливо" Володимира Богданця та директора з управління закупівлями "Енергоатома" Валерія Василькова.

 

Так, обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

 

Водночас у САП заявили, що Мартиненку та Василькову інкримінується заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

 

"Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" №70/13 через австрійську компанію-посередника STEUERMANN Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у антикорупційному відомстві повідомили, що досудове розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено розшук ще чотирьох фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався було затримано та обрано запобіжний захід.

 

Напередодні правоохоронці вручили обвинувальний акт колишньому народному депутату Миколі Мартиненку, якого підозрюють у заволодінні коштами заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та ДП "НАЕК "Енергоатом". 

 

Нагадаємо, 9 січня детективи Національного антикорупційного бюро України відкрили екс-нардепу Миколі Мартиненку та його захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом». 

 

Як повідомлялося, 25 жовтня 2017 року колишньому голові комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку оголосили підозру в заволодінні майном державного підприємства "Енергоатом". 

 

Додамо, 20 квітня 2017 року НАБУ затримало екс-нардепа Мартиненка у справі отримання відкатів за контрактами Енергоатому на свою панамську компанію з рахунками в Швейцарії. 

 

28 грудня 2015 року НАБУ відкрило два кримінальні провадження проти Мартиненка. Перша стосується отримання хабарів на суму 30 мільйонів франків при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства "Skoda JS". Друга справа стосується фактів системних порушень під час закупівлі уранового концентрату для потреб ядерної галузі.

 

14 серпня 2017 року Солом'янський районний суд Києва відмовився задовольняти клопотання колишнього народного депутата Миколи Мартиненка про ослаблення запобіжного заходу для поїздки за кордон.