САП повідомила про підозру екс-депутату через розкрадання 20 млн доларів з Ощадбанку

27 Вересня 2019, 18:49

У п'ятницю, 27 вересня, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили про підозру у корупційних злочинах екс-нардепу Станіславу Березкіну через його ймовірну причетність до розкрадання 20 мільйонів доларів з Ощадбанку. Про це повідомила прес-служба САП у Facebook.

 

“Так, досудовим розслідуванням зібрано докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній народний депутат як бенефіціар групи компаній «Креатив» наприкінці 2013 – початку 2014 років організував заволодіння коштами державного банку АТ «Ощадбанк» у сумі 20 млн. доларів США, залучивши до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи”, – йдеться у повідомленні.

Кошти були отримані колишнім депутатом у вигляді кредиту, після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи «Креатив» вони відразу були легалізовані шляхом перерахування на рахунки іноземних компаній.

 

Зазначається, що потім за ці кошти було придбано активи в Одесі та на Чорноморському узбережжі, після чого їхні корпоративні права були передані дітям екс-нардепа.

 

У відомстві повідомили, що майже рік тому Верховна Рада України не підтримала подання Генерального прокурора України про надання згоди на притягнення депутата до кримінальної відповідальності.

Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Вищого антикорупційного суду справу щодо розкрадання 98,2 млн гривень на купівлі мазуту в ПАТ «Укрзалізниця».