САП почала розслідування щодо можливого хабарництва депутатів «Слуги народу»

23 Жовтня 2019, 12:17

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження щодо можливого отримання 30 тисяч доларів хабара 11 народними депутатами з парламентського комітету фінансів. Про це у середу, 23 жовтня, повідомила САП.

 

Зазначається, що прокуратура перевіряє інформацію з медіа.

 

«За інформацією, оприлюдненої у ЗМІ, 11 народних обранців, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тисяч доларів неправомірної вигоди за голосування проти законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету Верховної Ради», – йдеться у повідомленні.

 

Мова йде про частину 4 статті 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище). Винним загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років, з конфіскацією майна.

 

Нагадаємо, 22 жовтня «Економічна правда» оприлюднила інформацію про можливе отримання хабара депутатами «Слуги народу».

 

Зазначається,  що під час ухвалення бюджету на 2018 рік Рада прийняла поправку, яка дозволила створити посередників («електронні майданчики») між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна. Згодом народні депутати від СН та «Голосу» зареєстрували в Раді законопроект №2047, яким «електронні майданчики» як обов’язкові посередники повністю прибираються з системи оцінки. Депутати СН також подали альтернативний законопроект №2047-1 (закріплює монополії електронних майданчиків, розширює їх функціонування, виключає з процесу оцінщиків).

 

У результаті розгляду обох проектів комітетом податкової політики був створений доопрацьований законопроект №2047-д. Громадяни зможуть проводити оцінки майна без залучення напряму через Єдину базу ФДМУ – без оцінщика. Залучення оцінщика буде потрібно тільки у випадку, якщо громадянин не згоден з оцінкою Фонду. Також, законопроект ліквідовує монополію електронних майданчиків у роботі з Єдиною базою ФДМУ. За даними Bihus.info, монополістом на ринку електронних майданчиків є нардеп Антон Яценко, якого пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським.

 

Утім, 18 жовтня комітет з фінансів, податкової та митної політики не підтримав законопроекту. «За» проголосували 5 депутатів з 16 «Слуги народу». За інформацією ЕП, окремим депутатам пропонували хабар за бойкот ініціативи. Ідеться про 30 тисяч доларів в одні руки.

 

Заступник голови фінансового комітету Ради Олександр Дубінський повідомив, що Офіс президента наполягає на проходженні поліграфа депутатами «Слуги народу» з фінансового комітету.