САП оскаржила рішення суду щодо закриття справи Злочевського

13 Жовтня 2020, 12:43

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення Печерського районного суду Києва про зобов’язання закрити справу щодо ексміністра екології Миколи Злочевського. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора у вівторок, 13 жовтня.

 

Повідомляється, що скаргу направлено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

 

1 жовтня Печерський райсуд Києва зобов’язав прокурора закрити справу щодо Злочевського від 17 листопада 2014 року щодо розкрадання стабілізаційного кредиту Нацбанку, виділеного «Реал-банку».

 

В ОГП зазначають, що рішення Печерського райсуду не надходило ні до ОГП, ні до САП, а про його існування стало відомо 12 жовтня за результатом моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

Відповідно до норм ст.33-1, ч.1 ст.306 КПК України скарга адвоката, розглянута Печерським райсудом, підсудна виключно слідчим суддям ВАСУ і не могла розглядатися слідчими суддями інших судів.

 

Відтак, розглянувши таку скаргу, суддя Печерського райсуду вийшла за межі своїх дискреційних повноважень та фактично перейняла на себе повноваження генпрокурора та інших уповноважених осіб ОГП і прийняла рішення за клопотанням адвоката, раніше адресованим ОГП, при цьому не досліджуючи матеріали кримінального провадження та без виклику уповноваженого прокурора.

 

«Наразі вирішується питання щодо звернення до Вищої Ради Правосуддя із скаргою про вчинення дисциплінарного проступку слідчим суддею Печерського суду за наслідками безпідставного прийняття до розгляду скарги адвоката та прийняття вказаної ухвали», – йдеться в тексті.

 

Нагадаємо, у кінці 2014 року Злочевський виїхав з України. Він оголошений у розшук.

 

17 серпня стало відомо, що Вищий антикорупційний суд заочно арештував Злочевського.