САП направила до судів обвинувачення щодо фігурантів “бурштинової справи” та “справи Труханова”

8 Жовтня 2018, 15:23

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до судів обвинувальні акти щодо фігурантів  "бурштинової справи", а саме – народних депутатів Борислав Розенблат і Максим Поляков та ще чотирьох осіб, а також провадження про незаконне привласнення майна, у якій фігурують кілька посадовців Одеської міської ради та міський голова Одеси Геннадій Труханов. Про це повідомляє прес-служба САП.

 

"5 жовтня 2018 року прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт у так званому "бурштиновому" провадженні щодо двох народних депутатів України та ще чотирьох осіб, які обвинувачуються в отриманні неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи (ч. 4 ст. 368 КК України) та зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Слід зауважити, що сторона захисту всіляко намагалася уникати вручення обвинувальних актів, у зв’язку з чим прокурори та детективи змушені були вручати їх за місцем проживання підозрюваних", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас у САП додали, що до суду скеровано обвинувальний акт у провадженні щодо Одеського міського голови Геннадія Труханова та інших посадовців Одеської міської ради за фактом заволодіння коштами міського бюджету в особливо великих розмірах.

 

"Дії всіх співучасників кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Крім того, колишній директор приватної компанії-продавця будівлі обвинувачується також у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.205 та ч.2 ст.15, ч.3 ст.209 КК України (йдеться про фіктивне підприємництво та замах на легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом)", – зазначається в повідомленні.

 

Так, слідство встановило, що Труханова в період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 185 млн грн. Корупційну схему, за версією обвинувачення, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за завідомо завищеною вартістю. У подальшому сплачені кошти, ймовірно, планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановлено, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області.

 

"У кримінальному провадженні на суму понад 92 млн. грн. сплачених бюджетних коштів накладено арешт та передано їх в управління АРМА", – додали в САП.

 

Як повідомлялося, 23 жовтня 2017 року НАБУ прийшло з обшуками до Труханова. Повідомлялося, що обшуки проходили у робочому кабінеті, а також вдома у посадовця. Згодом детективи пояснили, що обшуки були пов’язані з двома провадженнями щодо привласнення коштів та щодо приватизації аеропорту.

 

13 лютого працівники НАБУ заочно оголосили про підозру  Труханову, його заступнику Павлу Вугельману, директору департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю і ще одному чиновнику мерії в справі про купівлю будівель заводу Краян за 185 млн грн. Так, Труханова підозрюють  у порушенні ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, у особливо великих розмірах або організованою групою) ККУ. 

 

1 червня САП повідомила про завершення розслідування відносно мера Одеси Геннадія Труханова та чиновників міськради, підозрюваних у розкраданні коштів міського бюджету.

 

​19 липня детективи НАБУ закінчили досудове розслідування стосовно заволодіння коштами бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ "ХК "Краян". 

 

3 жовтня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України, восьми підозрюваним у заволодінні коштами місцевого бюджету Одеси під час купівлі будівель заводу "Краян". 

 

Нагадаємо, 11 липня парламент зняв недоторканість із Полякова, але не дав згоди на його затримання і арешт. Згідно з інформацією Генеральної прокуратури України, Поляков, діючи за попередньою змовою із нардепом Бориславом Розенблатом та зі своїм помічником-консультантом Тетяною Любонько, вимагали та отримали неправомірну вигоду 15 000 доларів США від представника компанії нерезидента "Фуджейра" (ОАЕ) за лобіювання інтересів у сфері видобутку бурштину в Україні. Отримані гроші Розенблат і Поляков мали розділити порівну по 7500 доларів.

 

7 вересня Солом’янський районний суд міста Києва суд стягнув у дохід держави заставу у 304 тис грн, та призначив Полякову нову – 608 тис грн. Депутат вніс гроші 21 вересня.