САП готує підозру голові департаменту ГПУ, який порушив справу щодо Холодницького – ЗМІ

3 Квітня 2018, 16:24

Спеціалізована антикорупційна прокуратура готує повідомленням про підозру начальнику департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Володимиру Гуцуляку. Про це у вівторок, 3 квітня, пише Insider з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

 

Згідно з повідомленням, САП розслідує провадження щодо ймовірного незаконного збагачення Гуцуляка, порушене на підставі журналістського розслідування. Водночас глава САП Назар Холодницький офіційно не коментує інформацію щодо підозри Гуцуляку.

 

Зазначається, що в 2016 році журналісти програми "Схеми" з’ясували, що подружжя Гуцуляків користується майном третіх осіб, а машина Toyota RAV4, на якій їздить дружина прокурора, зареєстрована на тестя фігуранта кримінального провадження департаменту Гуцуляка (Олексій Бушай, тесть екс-голови правління "Нафтогазвидобування" Олега Семінського).

 

Водночас 3 квітня стало відомо, що підслідність у провадженні проти очільника САП змінено – тепер це провадження розслідуватиме генеральна інспекція ГПУ.

 

За інформацію видання, у такий спосіб Гуцуляк хоче "умити руки" у справі Холодницького. Однак, співрозмовники не виключають, що підозру очільнику САП все-таки буде висунуто.

 

"Така ймовірність існує", – сказав співрозмовник.

 

Як повідомлялось, Верховна Рада вирішила заслухати 4 квітня директора Національного антикорупційного бюро України, генерального прокурора Юрія Луценка та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Відповідне рішення  підтримали 247 народних депутатів.

 

Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського"Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

 30 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушилапровадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького.