Санкції США проти Ірану набрали чинності

5 Листопада 2018, 09:15

У понеділок, 5 листопада, нові санкції Сполучених Штатів проти Ірану набрали чинності. Про це повідомляє BBC.

 

Зазначається, що санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства та фінансової сфери.

 

"Іранські санкції дуже сильні, вони найпотужніші з тих, які ми коли-небудь наклали", – заявив президент США Дональд Трамп.

 

Нагадаємо,2 листопада Сполучені Штати Америки оголосили про повне відновлення з 5 листопада всіх санкцій проти Ірану.

 

Як повідомлялося, 6 серпня, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Перший етап відновлення санкцій реалізується починаючи з 00:01 за місцевим часом. Другий буде запроваджений в наступні три місяці.

 

Раніше Європейський Союз висловив "глибокий жаль" щодо запровадження Сполученими Штатами Америки нових санкцій проти Ірану. 

 

Нагадаємо, 6 серпня держсекретар Майк Помпео заявив, що США посилять санкції проти Ірану на початку цього тижня за наказом американського президента Дональда Трампа. Водночас запровадження санкцій планується у вівторок, 7 серпня. Так, Вашингтон знову введе санкції щодо закупівель Іраном доларів США, його торгівлі золотом і дорогоцінними металами, а також операцій з металами, вугіллям і пов'язаного з промисловістю програмним забезпеченням.

 

Крім того, Помпео заявив, що режим санкцій проти Ірану буде суворо дотримуватися і діяти поки Тегеран  радикально не змінить свій курс.  За його словами, відновлення санкцій щодо Ірану є важливим елементом політики США. Зокрема, він зазначив, що Вашингтон готовий до руху назустріч Тегерану, однак це "вимагає колосальних змін з боку іранського режиму". Крім того, Помпео назвав іранське керівництво "поганими акторами" і заявив, що президент Дональд Трамп має намір змусити їх "поводитись, як нормальна країна".

 

31 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.

 

22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.