Санкції ЄС проти Януковича і його оточення скасовано – рішення суду

11 Липня 2019, 16:25

Суд Європейського Союзу ухвалив рішення щодо скасування європейських санкцій за позовами Віктора Януковича, Олександра Януковича, Олександра  Клименка, Сергія Арбузова, Віктора Пшонки, Артема Пшонки та Андрія Клюєва. Про це повідомляє прес-служба суду.

 

 

Зокрема, рішення стосується обмежувальних заходів, продовження яких здійснювалось Радою ЄС протягом 2016-2018 років.

 
Так, вказані особи були внесені до санкційного списку у 2014 році на підставі кримінального провадження в Україні щодо розслідування злочинів у зв'язку з розкраданням українських держкоштів та їх незаконним переміщенням за межі України. 

 

Своєю чергою, вони звернулися до Суду ЄС з оскарженням рішень про продовження заморожування їхніх коштів у 2016 та 2017 роках щодо Віктора Януковича та одного з його синів, та у 2018 році щодо решти осіб на підставі того, зокрема, що Рада ЄС не виконала критерії внесення осіб в такі списки.

 

"Сьогоднішнім рішенням Суд підтримує дії українців, скасовуючи обмежувальні заходи, вжиті проти них за ці періоди", – йдеться у документі.

 

Крім того, суд висловив думку, що жодна інформація, яка міститься в листах української влади, на підставі яких Рада ЄС  приймала своє рішення про застосування санкцій, не дозволяє вважати, що Рада мала у своєму розпорядженні достатню інформацію для перевірки того, що права зазначених осіб були дотримані.

 

Також Рада була зобов'язана проводити перевірку незалежно від будь-яких доказів, представлених українською стороною, зацікавленими у заморожуванні засобів.

 

Нагадаємо, у квітні стало відомо, що ЄС виключив з санкційного списку, який він ввів у 2014 році відносно оточення екс-президента України Віктора Януковича, дев'ять осіб через відсутність доказів.

 

У той же час, до 6 березня 2020 року в ЄС продовжили санкції проти Януковича і його оточення (всього 12 осіб) за незаконне привласнення державних коштів України.

 

Як повідомлялося, 24 січня Оболонський районний суд Києва ввечері оголосив вирок екс-президенту Віктору Януковичу у справі про державну зраду. Так, екс-президента визнали винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 111 (держзрада), частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України та засудили до 13 років ув'язнення. 

 

18 лютого державний захисник екс-президента України Віктора Януковича Юрій Рябовол подав апеляцію на вирок Оболонського районного суду у справі про державну зраду свого клієнта.