Санітарні лікарі вважають, що потрібно не укрупнювати школи, а будувати нові

6 Вересня 2011, 14:20

«Для радикального розвантаження необхідно загальноосвітні заклади будувати і відкривати», – заявив він.

Пономаренко зазначив, що існують норми наповнення класів і їх переповненість неприпустима відповідно до санітарного законодавства.

«Але ми, на жаль, бачимо, що не тільки в дошкільних закладах, але й у загальноосвітніх навчальних закладах допускаються значні перевантаження і більша кількість (учнів – Ред.), ніж за нормативом. Мають вживатися, безумовно, заходи із зменшення цієї кількості місцевою владою за узгодженням з Держсанепідслужбою», – сказав він.

Пономаренко разом з цим зазначив, що перебування понад 30 учнів в одному класі не рекомендується.

Як повідомляло агентство, 25 серпня прем'єр-міністр Микола Азаров назвав неминучим укрупнення шкіл, оскільки в Україні скоротилася кількість школярів і в багатьох школах наповнюваність є недостатньою.

У березні міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що головною причиною, яка впливає на скорочення кількості загальноосвітніх навчальних закладів, є демографічна ситуація в країні.

На березень в Україні, за даними міністра, існувало 605 шкіл, у яких навчаються від 1 дитини до 10 дітей, а також 1 500 шкіл із чисельністю від 10 до 40 дітей.

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявляє, що з лютого 2010 року в Україні було закрито 640 шкіл.

Тоді як, за словами голови правління Центру освітнього моніторингу, екс-заступника міністра освіти і науки Павла Полянського з 2003 по 2009 роки в Україні було закрито 870 шкіл. Зокрема, у кризові 2008-2009 роки було закрито 400 шкіл – 179 та 221 відповідно.

Нагадаємо, зокрема, лише  на Донеччині нинішнього року планувалося  закриття 26 загальноосвітніх шкіл. Закриття шкіл супроводжуваломся акціями протесту батьків учнів цих навчальних закладів та громадськості.