Санду порадила Україні врахувати досвід Молдови в Придністров’ї

20 Листопада 2020, 11:22

Новообрана президентка Молдови Мая Санду порадила Україні врахувати досвід Молдови у Придністров’ї. Про це вона сказала в інтерв’ю «Європейській правді» у п’ятницю, 20 листопада.

 

Зазначається, що попри згоду Молдови обрати «м’який підхід» у переговорах про придністровське врегулювання, це не дозволило вирішити конфлікт навіть протягом 28 років.

 

«Наприклад, те, що Молдова обрала м’який підхід. Ми визнали, що Придністров’я є частиною переговорного формату, ми дали тамтешньому бізнесу той самий торговельний режим, який мають наші виробники – зокрема, право вільного експорту до ЄС за Угодою про асоціацію. Ми підписали понад 300 документів про розв’язання конфлікту тощо», – переповіла вона.

 

На початку 90-х, після завершення гарячої фази придністровського конфлікту, Кишинів  дав згоду на «прямий діалог»  із ніким не визнаною «владою» в Тирасполі, а Росію погодився вважати «посередником» у врегулюванні конфлікту. Переговори між Кишиневом і Тирасполем тривають досі.

 

«Але попри всі ці кроки, наразі ми нікуди не прийшли. І цей наш досвід Україні може бути корисно врахувати (при виборі підходу) у діях щодо Донбасу», – пояснила Санду.