Саміт Євросоюзу схвалив розробку механізму секторальної євроінтеграції України і створив можливості для процедурної основи незворотності євроінтеграційних реформ в Україні. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе.
За словами Клімпуш-Цинцадзе, саме таке рішення є одним з найважливіших результатів нещодавнього саміту ЄС.
"Головне, що політичне схвалення розробки механізму секторальної інтеграції… створює можливості для процедурної основи незворотності євроінтеграційних реформ", – зазначила вона.
За словами віце-прем'єра, механізм секторальної інтеграції передбачає розробку взаємних зобов'язань щодо втілення конкретних заходів, незалежно від того, які політсили перебувають при владі. Напередодні саміту Україна запропонувала ЄС механізм інтеграції в енергетичній сфері і цифрових ринках, митній сфері, у сфері юстиції, свободи та безпеки, яку в ЄС підтримали. Цей механізм повинен мати конкретний перелік рішень, які Україна повинна прийняти, над розробкою переліку повинні працювати і Україна, і ЄС.
Вона також наголосила, що механізм дасть Україні можливість йти по шляху секторальної інтеграції, згідно з дорожньою картою реформ і рішень, яка має бути узгоджена з ЄС.
"Такий механізм стане своєрідною страховкою від політичних коливань щодо євроінтеграції України – як у самій Україні, так і в ЄС…Успішне втілення цих механізмів може стати основою для поширення їх на інші сектори інтеграції", – заявила вона, зазначивши, що механізм, зокрема, допоможе Україні в рамках Угоди про асоціацію з ЄС забезпечити доступ до європейських ринків.
Варто зазначити, що саміт ЄС пройшов у Брюсселі на початку липня поточного року.
Як повідомлялось раніше, військовий комітет Північноатлантичного альянсу (НАТО) висловив готовність надалі надавати підтримку Україні, зокрема що стосується питань надання зброї.