Саміт Америк почався в Панамі

11 Квітня 2015, 20:02

У Панамі почалося пленарне засідання Саміту Америк, у якому вперше взяла участь Куба. Про це повідомляють ЗМІ.

У саміті беруть участь лідери 33 держав регіону, усього ж в столиці Панами представлені делегації 35 країн. Одними з основних тем саміту є зближення Куби і США, а також відносини Вашингтона і Каракаса, що ускладнилися.

Першим виступає колумбійський лідер Хуан Мануель Сантос. Очікуються також виступи президента США Барака Обами і лідера Куби Рауля Кастро, лідера Мексики Енріке Пенья Ньєто і президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер. Крім того, виступлять лідери Бразилії, Еквадору, Болівії і Панами.

Другу частину пленарного засідання відкриє виступ лідера Венесуели Ніколаса Мадуро.

На саміті очікується ціла низка двосторонніх і багатосторонніх зустрічей, але центральною подією стане призначена на суботу зустріч лідерів Куби і США. Перед відкриттям саміту вони потиснули один одному руки і провели коротку невимушену бесіду.

За повідомленням, швидше за все, саміт завершиться без підсумкової декларації – делегація Венесуели запропонувала включити в чернетку засудження санкцій, оголошених Вашингтоном проти Каракаса. З цим положенням не погодилися делегації США і Канади, через що консенсусу щодо документу не вийшло.

Спостерігачі не виключають, що підсумковим документом саміту стане технічна заява панамської сторони.

Нагадаємо, у грудні 2014 року президент США Обама заявив, що Сполучені Штати починають переговори з Кубою про нормалізацію дипломатичних відносин після багатьох десятиліть невизнання влади цієї держави.

Крім того, Держдепартамент рекомендував Обамі виключити Кубу зі списку країн, яких влада США вважає спонсорами терроризму.

Читайте також: Зближення Куби та США може покласти край режиму Кастро – The Economist.