Саме медична реформа є ключовою у трансформації України – Atlantic Council

18 Вересня 2017, 13:05

Реформа системи охорони здоров'я має стати першочерговим завданням Верховної Ради України восени цього року, оскільки це може допомогти перетворити Україну, пише аналітичний портал Atlantic Council. Автор статті погоджується зі словаи президента України Петра Порошенка, що реформи охорони здоров'я допоможуть залучити інвестиції та збільшити економічне зростання.

"Система охорони здоров'я України поєднує в собі найгіршу з радянських часів охорону здоров'я і пострадянську корупцію, залишаючи українцям небагато варіантів як для профілактичної охорони здоров'я, так і для своєчасного лікування хвороб та травм. Ця осень – це можливість закінчити роботу. Настав час парламенту прийняти законодавство у другому читанні. Порошенко пообіцяв підписати його одразу після схвалення парламенту", – зазначається у матеріалі.

Реформи, запропоновані міністром охорони здоров’я Уляною Супрун та її командою, спрямовані на старі прогалини і мають на меті побороти корупцію в застарілій системі, йдеться в статті. Та ці реформи мають багато критиків, які виступають проти їх запровадження. "Зацікавлені особи намагаються набити свої кишені й підтримувати корумповані відносини, а не полагодити зламану систему", – зауважує автор.

Реформи, запропоновані Супрун, могли б значно покращити життя українців. Наприклад, вони змогли б отримувати вигоду від державного страхування, а самі лікарі отримали б змогу більше заробляти, що призвело б до процвітання медичної сфери у державі, йдеться у статті.

"Супрун є лікарем, а не амбіційним політиком. Вона хоче того ж, що хочуть інші українці, – гідного медичного обслуговування, яке доглядає за літніми і постраждалими. Цей пакет реформ ґрунтується на її великому медичному досвіді в США, де вона працювала практикуючим лікарем, а також на консультаціях із медичними працівниками з різних країн світу, де дійсно працює національна система охорони здоров’я", – вважає автор.

Тому цієї осені депутати Верховної Ради повинні зробити перший великий і значущий крок назустріч модернізації системи охорони здоров’я, поставивши питання стосовно її реформи як пріоритет, зазначає видання.