Сальваторе Бабонес: Китай стурбований не гаубицями, а ракетами, радарами та літаками, які можуть продати у Тайвань

Політика
5 Серпня 2021, 18:19

Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, Тайваню продадуть близько 1,7 тис комплектів систем наведення, запасні частини і модернізоване знаряддя для попереднього покоління гаубиць. Минулого року острову продали безпілотники та ракетну систему берегової оборони, які мали на меті покращити оборонні можливості острова та в разі чого перешкодити китайському вторгненню. Агентство Пентагону з питань співробітництва в галузі оборонної безпеки повідомило Конгрес про можливий продаж у середу.

Адміністрація Байдена від початку роботи схвалила й інші прямі комерційні продажі зброї Тайваню, пише Reuters. Цього року Міністерство оборони США вже схвалило понад  $10 мілрд оборонних продажів для Тайваню, зокрема танки M1A2 Abrams та винищувачі F-16 Fighting Falcon.

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що воно "рішуче проти" продажів та зазначило, що це втручання у внутрішні справи Китаю. Також у відомстві попередили, що будуть вживати контрзаходів у міру розвитку цієї ситуації, повідомляє Reuters. Незважаючи на схвалення Держдепартаменту США, у повідомленні наразі не вказується, що контракт підписано або переговори завершено.

Читайте також: США – Китай: новий етап «дружньої ворожнечі»

Доцент Сіднейського університету та експерт у галузі китайської та американської економіки та суспільства Сальваторе Бабонес у коментарі Тижню пояснив, що продаж самохідних гаубиць відповідно до закону США про відносини з Тайванем є відносно рутинним. “Це оборонна зброя підтримки піхоти, і навряд чи вона коли-небудь буде використовуватися в бою. Китай набагато більше стурбований продажем ракет, радарів та літаків, які набагато важливіші для фактичної оборони Тайваню”, – зазначив експерт.

За його словами, це не вдосконалена зброя і вона не матиме практичного застосування, окрім як наземної війни, яка, на його думку, ніколи не станеться. Адміністрація Байдена може розцінити це як “перший дитячий крок”.

Сальваторе Бабонес зазначив, що усі продажі зброї Тайваню спричиняють "шалені" відповіді з боку Китаю, але це “більше театр, ніж справжній гнів”. З точки зору китайського театру, не має значення, чи це протикорабельні крилаті ракети, чи зброя підтримки піхоти. “Апетит адміністрації Байдена до гніву від Китаю справді можна буде перевірити, коли ми побачимо рішення про прохання Тайваню придбати ракети Standoff Land Attack з розширеним реагуванням на ракети (SLAM-ER). Це дасть Тайваню можливість атакувати китайські авіабази на материку”, – резюмував експерт.