В.о. генерального прокурора Юрій Севрук доручив заступникові Генерального прокурора України – прокуророві Одеської області Давиду Сакварелідзе особисто взяти участь у розгляді судом та підтриманні державного обвинувачення у провадженні стосовно Олександра Корнійця, Володимира Шапакіна та Валерія Гібаленка. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.
«У зв’язку з реорганізацією управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України змінено склад групи прокурорів, які здійснювали процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно О. Корнійця, В. Шапакіна та В. Гібаленка.
Старшим групи прокурорів визначено заступника Генерального прокурора України – прокурора Одеської області Д. Сакварелідзе, на якого покладено обов’язок керувати діями інших прокурорів у цьому кримінальному провадженні», – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, Севрук доручив Сакварелідзе особисто взяти участь у справі через значний суспільний резонанс та підвищену увагу громадськості до вказаного кримінального провадження, з метою недопущення тиску на прокурорів.
Нагадаємо, 6 липня 2015 року в результаті спецоперації ГПУ та СБУ були затримані перший заступник глави слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.
Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обоє прокурорів внесли застави і вийшли на волю.
15 лютого заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що Олександру Корнійцю оголосили ще одну підозру і можуть оголосити ще дві додаткових.
У лютому ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що прокурорів та слідчих, які займалися справою так званих "діамантових прокурорів", звільнили з Генпрокуратури. Однак прес-служба ГПУ цю інформацію офіційно спростувала. Давид Сакварелідзе підтвердив кадрові перестановки в ГПУ, пов'язані зі справою "діамантових прокурорів".