Сакварелідзе прокоментував своє призначення головним прокурором у провадженні щодо Корнійця та Шапакіна

4 Березня 2016, 14:20

Заступник генерального прокурора, прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе розкритикував постанову в. о. генпрокурора Юрія Севрука про призначення його старшим прокурором у справі про "діамантових прокурорів". Про це він написав у Facebook.

Зокрема, йому не сподобалося, що рішення було доведене до нього не особисто, а через офіційний лист, що він називає "бюрократичною клоунадою".

"Я не вважаю такий бюрократичний метод спілкування між працівниками одного відомства ефективним. Замість бюрократичної клоунади та епістолярної війни я щиро раджу вам активно зайнятися десятками тисяч резонансних корупційних справ, які роками припадають пилом у Генеральній прокуратурі", – написав Сакварелідзе.

Він звернувся до Севрука з вимогою "негайно призначити" всі подані ним кандидатури на відповідні посади в Генеральній інспекції.

"Підтримка цих хлопців повинна стати для Вас справою совісті і честі, якщо ці поняття в принципі щось для вас значать", – заявив заступник генпрокурора.

Нагадаємо, 6 липня 2015 року в результаті спецоперації ГПУ та СБУ були затримані перший заступник глави слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обоє прокурорів внесли застави і вийшли на волю.

15 лютого заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що Олександру Корнійцю оголосили ще одну підозру і можуть оголосити ще дві додаткових.

У лютому ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що прокурорів та слідчих, які займалися справою так званих "діамантових прокурорів", звільнили з Генпрокуратури. Однак прес-служба ГПУ цю інформацію офіційно спростувала. Давид Сакварелідзе підтвердив кадрові перестановки в ГПУ, пов'язані зі справою "діамантових прокурорів".

4 березня в.о. генерального прокурора Юрій Севрук "через суспільний резонанс" доручив Сакварелідзе стати старши групи прокурорів, які підтримують державне обвинувачення у провадженні стосовно Олександра Корнійця, Володимира Шапакіна та Валерія Гібаленка.