Сайти УГКЦ атакують з Росії

16 Січня 2014, 10:54

"Ми удостоїлися ще однієї "честі". На ресурси УГКЦ відбуваються DDoS атаки. Наші сайти не доступні. 6 тисяч одночасних підключень", – написав речник.

У коментарі РІСУ священик додав, що перша атака на сайт відбулася вчора ввечері із шести місць по одній тисячі заходів з кожного. Тоді ІТ-фахівці УГКЦ встановили захист, щоби не було більше 50 заходів з одного місця. І сайт запрацював.

Проте цієї ночі атаки відновилися — вони відбувалися з набагато більшої кількості місць. А сьогодні зранку DOS-атаки перевищують вечірні в десятки разів і станом на 10 годину головний веб-портал УГКЦ знову недоступний. Усі атаки, як повідомили у Департаменті інформації УГКЦ, відбуваються з провайдера «Ростелеком» – національної телекомунікаційної компанії Росії.

Нагадаємо, що Міністерство культури надіслало главі Української греко-католицької церкви Святославу (Шевчуку) листа, в якому йдеться, що за участь духовенства в акціях протесту на Майдані церква отримає судові позови. Глава УГКЦ під час прес-конференції оприлюднив документ за підписом першого заступника міністра культури Тимофія Кохана, в якому йдеться  про можливість “порушення перед судом питання щодо припинення діяльності відповідних релігійних організацій”.

Тим часом, Міністр культури Леонід Новохатько заперечив, що його відомство здійснює тиск на УГКЦ і підкреслив, що в самому тексті листа немає жодних вимог до УГКЦ, а тільки цитуються статті українського законодавства.