"Істерика, яка почалася в той час, коли служба держохорони перейшла з підпорядкування президента в підпорядкування уряду, була обумовлена тим, що вся документація, витрати були засекречені і, отже, на них було накладено гриф" таємно". Після того, як служба перейшла у підпорядкування уряду, ми звернулися в головну прокуратуру, щоб нам надали інформацію про витрати служби державної охорони. Отримані матеріали були шокуючими ", – заявила Імерлішвілі на пленарному засіданні парламенту.
За її словами, з отриманих документів випливає, що в 2013 році президент, його колеги та друзі зустрічали Новий рік в Дубаї, на що було витрачено 240 тисяч ларі (близько $150 тис). В жовтні 2010 року Саакашвілі і мер Тбілісі відпочивали на дорогому курорті, що обійшлося казні в 115 тисяч ларі (близько $70 тис).
Крім того, згідно зі слів депутата, Служба держохорони фінансувала дорогі подарунки, які президент дарував своїм близьким, зокрема золоті прикраси для знаменитостей."Іспанський кухар президента, його утримання та перекладач для нього обійшлися народу Грузії в півмільйона ларі (близько $350 тис.). На це з засобів служби охорони виділялося щомісяця 25 тисяч ларі", – додала Імерлішвілі.
Як повідомляє видання «Грузия online», у документації, яка стосується видатків бюджету Спеціальної служби державної охорони також були вказані витрати на баню для екс-президента України Віктора Ющенка у квітні 2011 року. «Згідно з касовим ордером, всього на банне обслуговування Ющенка (у касовому ордері не вказані ім'я та посада) витрачений 591 ларі (приблизно 300$- ред.). Ордер видано 6 квітня 2011 року. Згідно інвойсу, обслуговування було розраховане на 7 осіб», – вказується у повідомленні.
В той же час президент Грузії Міхаель Саакашвілі заявив, що витрачені з бюджету служби держохорони кошти були використані для популяризації країни та залучення інвестицій."Нехай мені наведуть у приклад хоч одну країну, де президент не здійснює візити, не возить з собою парламентарів, урядових осіб, родичів, у тому числі не запрошує гостей, не привозить журналістів, представників і гостей з різних країн для популяризації своєї країни. Звідки тоді взялися здійснені у нас зарубіжні інвестиції? Сотні мільйонів доларів було вкладено в Грузії і все це в результаті наших візитів, вечерь і зустрічей. А що, ми не повинні приймати гостей в Грузії на вищому рівні? ", – заявив президент журналістам 17 квітня.
Читайте також: Нова влада Грузії витісняє Саакашвілі з політики
Нагадаємо, в нинішньому парламенті Грузії противники президента з коаліції «Грузинська мрія» мають 85 місць із загалом 150, прихильники Саакашвілі з «Єдиного національного руху» – решту 65.