«Я спілкувався, природно, і з Юлією Тимошенко, і з іншими українськими політичними діячами. Але багато речей Україні треба вирішувати самостійно. Ґрунтуючись на верховенстві права (як внутрішнього, так і міжнародного) і враховуючи міжнародні реалії», – сказав Саакашвілі, відповідаючи на запитання, як він оцінює політичну обстановку, пов’язану з арештом екс-прем'єра Юлії Тимошенко і колишнього глави МВС Юрія Луценка.
Він пояснив, що після «Революції троянд» грузинська влада притягнула до відповідальності багатьох посадовців.
«Після «Революції троянд» притягнули до відповідальності за корупцію не лише політичних діячів з колишнього уряду (декілька міністрів, голову контрольної палати і членів сім'ї президента), але і багатьох членів нашої команди. У тому числі міністра, заступників міністрів і мерів міст. А також чотирьох депутатів парламенту від правлячої партії – моїх колишніх соратників, на яких я розраховував і яких шанував! Пішли під суд і понад сорок суддів», – заявив Саакашвілі, зазначивши, що у цьому питанні влада була дуже жорсткою.
Він наголосив, що підхід грузинської влади не був заснований на політиці.
«Ми до усіх відносилися однаково: попався – означає повинен відповідати», – зазначив президент Грузії.
Нагадаємо, нині в Україні тривають судові процеси над колишніми посадовцями. Зокрема, екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко звинувачують у перевищенні службових обов’язків під час укладання газових контрактів з Росією 2009 року. Колишнього главу МВС Юрія Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна».