S&P зазначає, що ситуація у фінансовому секторі залишається нестійкою, і навряд чи повністю стабілізується, зважаючи на політичну ситуацію в країні.
«Темпи вилучення депозитів знизилися у центральних і західних областях України, але зросли на сході країни. На кінець травня відтік депозитів з банківської системи перевищив 20% роздрібних депозитів. Російські банки втратили понад 50% депозитів», – повідомляє агентство.
S&P нагадує, що Національний банк надав деяким банкам екстрену підтримку ліквідності, дозволивши їм використовувати державні цінні папери і кредити приватного сектора як забезпечення. Також у рамках програми Міжнародного валютного фонду проводиться незалежне стрес-тестування 35 найбільших банків.
«Ми очікуємо, що участь держави у збільшенні капіталізації банків може виявитися значнішою, ніж було заплановано (1% ВВП), якщо після проведення аналізу стійкості банків обсяг інвестицій приватних акціонерів буде менший від очікуваного», – прогнозує S&P.
Агентство називає курс гривні плаваючим, хоча цей режим діє упродовж дуже короткого часу, і нагадує, що Нацбанк планує перейти до таргетування інфляції.
«На нашу думку, перспективи поліпшення грошово-кредитної політики залежать від підвищення стійкості фінансової системи, механізм трансмісії залишається надзвичайно слабким, а кореляція між ставкою рефінансування і ставками на міжбанківському ринку – обмеженою. Ми не очікуємо, що НБУ перейде до таргетування інфляції до 2015 року, як планувалося», – йдеться у повідомленні.
Як раніше повідомляв Національний банк, загальний обсяг депозитів в українських банках у червні в національній валюті зріс на 0,1%, до 377,9 мільярда гривень, в іноземній валюті – знизився на 4%, до 23,3 мільярда доларів.