"Резерви залишаться на цьому низькому рівні, якщо не будуть знайдені джерела довгострокового фінансування або якщо не покращаться показники рахунків поточних операцій", – значиться у звіті.
S & P нагадує, що в 2012 році чисті валютні резерви країни різко скоротилися до рівня, що відповідає погашенню менш як 40% короткострокового зовнішнього боргу. "Ми очікуємо, що така ситуація збережеться, враховуючи високий дефіцит за рахунками поточних операцій, значний обсяг короткострокового зовнішнього боргу і прихильність влади до політики керованого валютного курсу", – відзначили в S & P.
Агенство вказує, що до теперішнього моменту уряд користувався перевагами значного рівня ліквідності на світових ринках капіталу, покриваючи свої потреби у фінансуванні за рахунок міжнародних запозичень. Однак сприятлива кон'юнктура може виявитися нестійкою, що призведе до подальшого посилення тиску на показники зовнішнього фінансування країни, вважає S & P.
"Згідно з нашими оцінками, на даний момент уряд забезпечив фінансування для покриття приблизно половини потреб в іноземній валюті на 2013 рік", – наголошується в документі.
S & P також вказує, що перспективи консолідації бюджету країни обмежені, у зв'язку з чим агентство переглянуло свої первинні очікування щодо того, що уряд підвищить внутрішні тарифи на газ з метою зниження потреб щодо рекапіталізації НАК "Нафтогаз України", і підвищило оцінку середнього розміру дефіциту на 2012-2015 роки з 4% ВВП до 5% ВВП.
Агентство також вважає, що у випадку ослаблення курсу гривні боргове навантаження бюджету може різко зрости, оскільки близько 52% валового боргу номіновано в іноземній валюті. "Ми очікуємо, що якщо курс національної валюти залишиться відносно стабільним, а темпи зростання дефлятора ВВП будуть і надалі випереджати темпи зростання індексу споживчих цін на 5-7% на рік, в рамках о нашого прогнозу чистий борг складе приблизно 32% ВВП ", – йдеться в документі.
Дивіться також: Валютні ризики української економіки
Як відомо, агенство Moody's знизило прогноз за довгостроковими рейтингами України зі «стабільного» до «негативного» ще в грудні 2011 року на тлі невизначеності щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у 2014 році ВВП України зросте на 2,8%, що є одним з менших показників серед країн Східної Європи.