«Приїзд американських сенаторів до України, який відбувався з відома Державного департаменту, інтерпретується як спроба посилити тиск на владу в Києві», – пише Rzeczpospolita.
«Не існує ніяких сумнівів, що Афганістан, Сирія, Іран і Північна Корея є важливішими для американців, ніж ситуація в Україні і займають вищу позицію в дискусії про пріоритети зовнішньої політики США», – сказав в коментарі виданню професор Чарльз Купчан, політолог з Джорджтаунського університету та експерт із Вашингтонської дослідницької організації – Ради з міжнародних відносин.
На його думку, в силу того, як поглиблюватиметься конфлікт в Україні США будуть все більш зацікавлені в проблемі, оскільки це створює ще одне поле конфронтації з Росією. З перспективи Вашингтона події у Києві насправді все ще розглядаються як похідні від відносин з Кремлем. «В силу ескалації конфлікту його (Вашингтону – ред.) ставка зростатиме», – вважає експерт.
Минулого тижня група сенаторів оголосила проект резолюції, що закликає адміністрацію Барака Обами розглянути можливість запровадження санкцій проти влади в Україні.
За введення санкцій також висловлюється Державний департамент. «Ми розглядаємо усі варіанти», – заявив журналістам Rzeczpospolita урядовець нижчого рівня у Вашингтоні..
На думку Купчана, можливі санкції, якщо до них дійде, мають бути безпосередньо пов'язані з питанням порушення прав людини. Інше рішення поставить Вашингтон в двозначне становищі. На його думку, санкції з акцентом на зміну становища Києва щодо інтеграції були таким самим шантажем, як і той, що застосовує до Янукович Кремль.
Проте, експерт додає, що американську політику до України не можна розглядати окремо від російсько-американських відносин.
«Обама був винятково терплячим до Путіна», – стверджує експерт. Аж до спалаху скандалу зі Сноуденом в Білому домі домінувала філософія «перезавантаження» у відносинах з Кремлем. Для російської влади це могло бути додатковим сигналом, що Україні можна поставити жорсткі умови.