Rzeczpospolita: доля України залежить від вирішального поєдинку між Меркель та Януковичем

16 Жовтня 2013, 12:35

Джерела з оточення президента Броніслава Коморовського, який брав активну участь у переговорах з українською владою у справі Тимошенко, стверджують, що доля України залежить від «вирішального поєдинку між Меркель та Януковичем».

«З одного боку Янукович хоче вирішити справу Тимошенко з найменшими витратами, побоюючись негативної реакції власного електорату та перемоги Юлії на президентських виборах через два роки. З іншого –  Меркель відмовляється від укладання угоди про асоціацію без звільнення Тимошенко, бо публічно дала таку обіцянку цього очікує німецька громадська думка», – сказав співрозмовник Rzeczpospolita з адміністрації президента Коморовського.

Крім того, як стверджує видання, позиція Німеччини має вирішальне значення, бо за нею піде більшість країн Західної Європи.

«Меркель зацікавлена у підписанні угоди з Україною, але тільки для того, щоб протидіяти посиленню авторитаризму путінського режиму у Східній Європі. Канцлер не має чіткого уявлення про призначення відносин між Києвом і Брюсселем», – заявив Rzeczpospolita експерт із берлінській відділу Європейської ради міжнародних відносин Олаф Бьонке.

Все ж Rzeczpospolita пише, що «у грі проти Януковича Меркель, здається, має сильнішу карту. Результат саміту у Вільнюсі не загрожує її політичній кар'єрі. Натомість результат переговорів з Брюсселем, буде мати вирішальне значення для політичного майбутнього українського президента»