Голова Верховної ради Володимир Рибак 17 квітня ввечері підписав розпорядження про створення комітету парламентського співробітництва (КПС) з Європарламентом (ЄП), розповів "КоммерсантЪ-Ураина" інформоване джерело в парламенті.
Суперечки Партії регіонів (ПР) з опозицією про КПС тривали більше трьох місяців, заблокувавши роботу комітету з питань євроінтеграції, відповідального за формування делегації в ЄП.
Каменем спотикання стала участь у КПС позафракційних депутатів. 10 січня комітет з питань євроінтеграції розподілила квоти в КПС, надавши одне місце позафракційному Віктору Балозі. Проте пізніше ПР переглянула свою позицію і зажадала надати місця в комітеті тільки фракціям, виключивши пана Балогу і надавши додаткове місце члену ПР. Це гарантувало б владі більшість голосів у КПС. Слід зазначити, що зміна позиції збіглася з похолоданням у взаєминах між ПР і паном Балогою.
У дискусії про принципи формування КПС жодна з сторін не поступалася. Суперечка йшла про соті частки фракційної квоти, що впливали на округлення чисельності депутатів від ПР у складі КПС.
Пізніше Віктор Балога поступився своє місце Петру Порошенку, також позафракційному, але це не ліквідувало протистояння. Сторони звернулися до спікера з пропозицією самостійно прийняти рішення.
На закритих зустрічах з Рибаком ПР наполягала на виключенні Порошенка, стверджують джерела видання з обох сторін конфлікту.
Тим часом Рибак взяв сторону опозиції – до затвердженого складу КПС увійшов Петро Порошенко, ПР отримала 7 з 16 місць, "Батьківщина" – 4, УДАР – 2, "Свобода" – 1, Компартія – 1 місце. Таким чином, в комітеті склався паритет влади і опозиції.
Найближчими днями КПС повинен обрати керівника і узгодити з Європарламентом дату спільного засідання замість квітневого, зірваного через конфлікт навколо формування складу комітету.
Джерела видання не виключають, що Порошенко може очолити українську частину КПС в якості компромісної кандидатури.