Рибак пропонує повернути Верховному Суду право змінювати Конституцію з користю для Ради

11 Березня 2013, 12:28

За словами Рибака, китерієм кожної успішної реформи завжди є її відповідність суспільним потребам.

«Тому разом з Верховним Судом ми повинні удосконалити кримінальне, цивільне і господарське процесуальне законодавство, враховуючи особливості професії судді. Парламенту та ВСУ слід спільними зусиллями вдосконалити механізм кваліфікаційного відбору претендентів і призначення суддів безстроково, забезпечити юридичні гарантії об’єктивного відправлення правосуддя за участю ефективної адвокатури, створити умови впровадження для громадян Закону про безоплатну правову допомогу», – заявив він.  «Ключовою залишається спільна мета – максимально наблизити судову систему до людини, верховенства її прав і свобод, забезпечити максимальну відкритість судів і доступ до справедливого правосуддя кожному громадянину», – зазначив Рибак.

Він наголосив, що ВСУ «має бути гарантом реалізації верховенства права у судовій системі, надійного захисту і відновлення порушених прав громадян і юридичних осіб».

На думку Рибака, новий етап судової реформи безпосередньо пов’язаний зі змінами Основного Закону України та роботою Конституційної Асамблеї, у складі якої функціонує Комісія з питань правосуддя.

«У цій важливій справі ми також сподіваємося на подальшу плідну співпрацю парламенту і Верховного Суду України», – сказав він. 

Голова Верховної Ради також заявив, що прийшов час поставити питання про включення Верховного Суду України до переліку суб’єктів права на законодавчу ініціативу при внесенні змін до Конституції України.

«Таке право Верховного Суду існувало до 1996 року. Адже практика свідчить, що сегмент діяльності суддів у законодавстві дуже широкий, а ініціативи ВСУ щодо модернізації правової системи і конкретних законів, як ніколи будуть корисні для єдиного законодавчого органу», – сказав Рибак.

Як повідомлялось, президент Віктор Янукович привітав суддів і працівників Верховного Суду України з 90-річчям з дня його утворення і подякував за відданість cвоїм ідеалам.

Нагадаємо, у лютому на XI з'їзді суддів України суддя Верховного суду Валентин Косарєв заявив, що теоретики, «які жодного дня не працювали ні в судах, ні в прокуратурі, ні в міліції» успішно провалили судову реформу, після чого суди втратили незалежність, а Верховний Суд – основні судові функції.

Нагадаємо, раніше посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські нагададував, що у рамках переговорного процесу між Україною та ЄС судова реформа залишається першочерговим завданням. 

Читайте також: Взяття владою української Феміди