Так стаття 130, пункт 2 визначає, що "Голова Верховної Ради підписує поданий на підпис закон не раніше двох і не пізніше п'яти днів з дня його подання, крім випадків, передбачених цим Регламентом".
Закон був прийнятий у четвер вдень і вже ввечері того ж дня спікер Володимир Рибак його підписав та передав президенту.
Крім того, порушено ще одну норму, зазначено у пунті 3 статті 130 Регламенту. Згідно з нею голова ВР не має права підписувати закон, якщо "у разі виявлення порушень законодавчої процедури, передбаченої цим Регламентом, наслідком чого може бути скасування результатів голосування,… народний депутат у дводенний строк може письмово звернутися до Голови Верховної Ради України з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону".
"У цьому разі Голова Верховної Ради України не підписує закон без розгляду зазначених пропозицій Верховною Радою у порядку, передбаченому цим Регламентом (стаття 48)", – зазначається у Регламенті.
Порушення Рибаком двох норм набуття чинності законодавчого акту підтвердив і депутат від «Батьківщини» Павло Петренко.
"Так, спікер порушив дві норми регламенту. З одного боку щодо двох днів, раніше яких він не мав права підписати закон. А друга норма стосується того, що ми одразу подали заяви і проекти постанов по кожному з законів", – сказав Петренко.
Нагадаємо,16 січня регіонали з комуністами «в ручному режимі» прийняли закони, що обмежують права мітингувальниківта дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів".
Незважаючи на заяви опозиційних фракцій, в яких вона вимагає не підписувати та скасувати рішення Верховної Ради, ухвалені 16 січня, як такі, що прийняті з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради, спікер Рибак передав на підпис президенту Януковичу.
17 січня Янукович підписав їх.