«Русскіє ідут!»

ut.net.ua
10 Грудня 2010, 00:00

Увечері 7 грудня в Москві відбулася стихійна неонацистська хода. Близько тисячі фанатів футбольного клубу «Спартак» (Москва) і представників радикально-націона­­ліс­­тичних організацій майже на півгодини перекрили Ленінградське шосе. З огляду на транспортну ситуацію в Білокам’яній цю акцію відчуло все місто. Фанати руйнували дорогою торговельні намети та кіоски, дорожні знаки. Над ходою лунало: «Русские идут!», «Россия для русских!», «За это убийство ответят ваши дети!»

Причиною збурення стали обставини розслідування загибелі внаслідок бійки з кавказцями 28-річного Єгора Свірідова (одного з лідерів фанатського руху «Спартака»). Міліція по гарячих слідах затримала винних, але прокуратура п’ятьох із шести підозрюваних звільнила. Єдиному свідку бійки стали надходити погрози. Дії прокуратури збурили фанатів і російських націоналістів.

За останні півроку в Росії значно почастішали масові заворушення на національному ґрунті. Подіям у Москві передували випадки у Ставропольському краї, Новому Уренгої, Кімовську, табору «Дон» у Краснодарському краї, місту Хотьково в Підмосков’ї тощо. Усі їх об’єднують скарги росіян на цілковиту бездіяльність міліції.

Найчастіше росіяни конфліктують із чеченцями. Російська влада явно грається з вогнем. Намагаючись утримати лояльність «еліт» Північного Кавказу, вона фактично дала їм карт-бланш на повне беззаконня. А воно зміцнює неонацистські настрої в середовищі самих росіян. Як наслідок – посилення міжнаціональної ворожнечі між росіянами й чеченцями та якісна зміна російських неонацистів, кількість яких і далі зростає. З їхнього середовища вже лунають політичні гасла про зміну влади у Росії на «істинно-російську».