Валерія Бурлакова боєць 93-ої бригади

Руслана: Українці не повинні почуватися найманцями на фірмі “Україна”

24 Грудня 2013, 18:43

«Можу точно сказати, що формувалась вона (Рада ВО "Майдан" – Ред.) поза моєю присутністю. Мене ніхто не питав, хочу я чи ні бути співголовою ради. Я дізналася про це з інтернету. Власне, як у 2006 році побачила у телевізійній рекламі, що стала депутатом. Я не хочу повторювати цей досвід, неважливо, у якому масштабі. Але я не вихожу зі склади ради Майдану, оскільки для мене на даний момент головним є ініціатива єднання народу», – зазначає Лижичко.

Вона наголосила на важливості створення народної ради «з молодих перспективних політологів та громадських діячів», які були б незаангажованими.

«Сотні тисяч повідомлень приходять до мене не лише з України, але з усього світу, і моя роль, моя мета донести думки, ідеї та сподівання людей, адже я публічна людина, і до мене прислухаються. Сьогодні як голосу народу я є викликом для влади, і для мене важливо, щоб у моїй країні у мене завжди залишалась можливість говорити, думати і діяти», – наголошує співачка.

Вона висловила впевненість, що «мирний протест здатен змінити українську свідомість, закликати до дій кожного».

«Чи то на Майдані, чи за його межами, але ми повинні визнати свої права і припинити почувати себе найманими працівниками на фірми “Україна”. Я хочу, щоб наша країна і наша народ були діючою, здоровою, перспективною державою, а не приватною власністю», – підсумовує Лижичко.

Як відомо, 22 грудня на Майдані в Києві лідери опозиції оголосили  про створення громадської позапартійної організації "Народне об'єднання "Майдан". Згодом було вирішено перейменувати організацію у Всеукраїнське об'єднання "Майдан".

Нагадаємо, громадський діяч та журналіст Вікторія Сюмар, яка також увійшла до ради Народного об’єднання «Майдан», вважає одним з найбільших викликів НОМу в 2014 році репресії активістів. Ще один член ради об'єднання – голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що одним із завдань "Майдану" має бути підготовка суспільства до самоврядування. Професор політології НаУКМА Олексій Гарань, який також увійшов до ради НОМ, вважає, що для успішності НОМу принциповим є не наявність лідерів, а активність громадян. На думку ще одного члена організації, активіста громадської ініціативи "Збережи старий Київ" Ігоря Луценка, ВО "Майдан" має бути протопарламентом, структурованим за комісіями.