Румунський міністр у справах ЄС подав у відставку

11 Листопада 2018, 17:39

У суботу, 11 вересня, Міністр у справах ЄС Румунії Віктор Негреску подав у відставку . Про це повідомляє Politico.

 

Як зазначає видання, цей крок ризикує зірвати підготовку країни до прийняття головування у Раді Європейського Союзу в січні.

 

Прес-секретар Негреску підтвердив відставку міністра, але не пояснив причин.

 

У п'ятницю між міністрами румунського уряду відбулись переговори про підготовку до головування в ЄС. Негреску був ключовою фігурою у цих приготуваннях.

 

Румуніє переймає головування у Раді ЄС в січні 2019 року. Зараз у Раді головує Астрія.

 

Нагадаємо, 12 серпня ввечері в Румунії розпочалася третя серія вуличних мітингів. У місті Клуж-Напока демонстранти встановили намет.  Водночас у Бухаресті на площі Вікторії знову вийшли на протест десятки тисяч демонстрантів. Зокрема, протести були також організовані у таких містах як Клуж-Напока, Констанца, Ясси та Сібіу.  Так, біля префектури Клуж-Напоки зібралися близько 80 людей, які розбили на площі перед будівлею держустанови намет й оголосили вимогу зустрічі з префектом. Зазначається, що деякі активісти залишалися на вулиці перед префектурою всю ніч.

 

Як повідомлялося, генпрокуратура Румунії за вимогою президента Клауса Йоганніса відкрила кримінальне провадження щодо дій правоохоронців під час акції протесту у Бухаресті, в ході якої постраждали 440 людей. 

 

Раніше Йоганніс засудив непропорційний характер дій сил правопорядку під час антиурядового протесту у Бухаресті.