Румунія заявила про підтримку європейських прагнень України

12 Квітня 2018, 22:04

Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії Денуцу Некулеєску в четвер, 12 квітня, заявив, що Бухарест підтримує європейські та євроатлантичні інтеграції України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

 

"Глава румунської делегації підтвердив підтримку Румунією європейської та євроатлантичної інтеграції України", – наголошується в повідомленні.

 

Так, 12 квітня відбулися політичні консультації заступника глави МЗС Василя Боднара із румунською колегою.

 

"Сторони обговорили комплекс питань українсько-румунських відносин, розвиток політичного діалогу з акцентом на тематиці загальноєвропейської та регіональної безпеки, а також культурно-гуманітарну проблематику", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що Боднар поінформував представників Румунії про хід імплементації положень закону України "Про освіту" та актуальні питання захисту прав представників національних меншин в Україні.

 

"Сторони погодилися з необхідністю пошуку компромісних підходів у питанні забезпечення освітніх прав румунської меншини в Україні та української меншини в Румунії", – додали в МЗС.

 

Як повідомлялося, 11 січня Україна та Румунія домовилися про спільну роботу над документом щодо імплементації нового закону України про освіту.

 

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

 

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.