Румунія розпочала головування у Раді ЄС

1 Січня 2019, 13:14

Румунія у вівторок, 1 січня, офіційно розпочала головування у Раді Європейського Союзу після Австрії, яке триватиме до 30 червня. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"З новим роком! Ми готові розпочати наше перше головування у Раді Європейського Союзу. У 2019 році ми працюватимемо заради сильнішої, більш об'єднаної, більш згуртованої і демократичної Європи" – йдеться у дописі.

 

Так, на офіційному сайті  головування Румунії у Раді ЄС зазначається, що церемонія передачі головуванння від Австрії до Румунії відбулася 21 грудня.

 

 

Наголошується, що головування Румунії відбуватиметься під гаслом "Згуртованість, спільна європейська цінність".

 

"Дуже важливо, щоб ми перейшли від захищеної Європи – девізу австрійського президентства – до Європи, в якій згуртованість розглядається як спільна цінність. Ми також потребуємо захисту, але нам також потрібний більш високий рівень згуртованості, зближення в розвитку регіонів або східних і західних, південних і північних країн, старих і нових держав-членів ЄС" – повідомила прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле.

 

За її словами, сторони розглянули основні проблеми, що існують на європейському рівні: Brexit, багаторічну фінансову структуру, міграцію, тероризм.

 

Зокрема, румунське МЗС назвало основні пріоритети головування:

 

  • Європа зближення: зростання, згуртованість, конкурентоспроможність, зв'язок;

 

  • безпечніша Європа;

 

  • Європа як сильний глобальний суб'єкт;

 

  • Європа спільних цінностей.

 

"Вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу, переговори про майбутній європейський бюджет, вибори до Європейського парламенту у травні 2019 року …збільшить складність майбутнього порядку денного головування в Раді ЄС", – йдеться у повідомлені відомства.

 

Однак аніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловив сумніви у тому, що уряд Румунії готовий до головування в ЄС. "На моє переконання, уряд у Бухаресті ще не зовсім розуміє, що означає очолювати держави ЄС", – підкреслив він в інтерв'ю німецькому виданню Welt am Sonntag.

 

Нагадаємо, 1 липня Австрія почала головування у Раді ЄС. Головування відбувалося під гаслом "Європа, яка захищає"