Рух Опору Капітуляції оприлюднив перелік порушень, пов’язаних з опитуванням Зеленського

26 Жовтня 2020, 14:20

Рух Опору Капітуляції у день місцевих виборів, 25 жовтня, провів всеукраїнську кампанію #БойкотЗе, метою якої було документування фактів скоєння злочину у вигляді опитування, ініційованого Володимиром Зеленським, яке не регламентується жодним нормативним актом і суперечить Конституції та Виборчому Кодексу України.

 

Як зазначається, для фіксації злочину було задіяно 25 автоекіпажів (мобільних груп) за участі активістів РОК та понад 1000 небайдужих громадян, що долучалися через соціальні мережі й особисто фіксували на фото та відео порушення та надсилали їх в чати у соціальних мережах, месенджерах і на електронну пошту. Загалом було повідомлено про близько 1500 випадків неправомірних дій, пов’язаних з "опитуванням".

 

Так, серед порушень, зафіксованих активістами РОК і небайдужими громадянами України: агітація прямо на дільницях біля місць для голосування; покривання "опитування" членами ДВК; дезорієнтація виборців стосовно мети "опитування"; заповнення агітаторами власної "анкети"; залучення до агітації неповнолітніх; порушення маскового режиму, відсутність соціального дистанціювання; системне ігнорування скарг та викликів громадян з боку поліції.

 

"Порушення будуть систематизовані та використані юристами, точна кількість скарг та фактів порушень – опрацьована. Далі нами буде підготовлено масштабне повідомлення про злочин, скоєний Президентом В. Зеленським та його партією «Слуга народу». Повідомлення буде передано правоохоронним та слідчим органам України", – повідомили в організації.

 

Юридична служба Руху Опору Капітуляції підкреслила, що дії президента, членів партії "Слуга народу" та агітаторів суперечать вимогам законодавства щодо обмежень передвиборної агітації, визначених  ч. 14 ст. 57 Виборчого кодексу України.

 

"Крім того, проведенням цього опитування Зеленський прямо порушує ст. 102 та 106 Конституції України. Крім того, дії президента, його партії «Слуга народу» та осіб, залучених до «опитування», містять в собі ознаки складу злочину, передбаченого ст. 157 та ст. 159-1 Кримінального кодексу України. Залучення до «опитування» неповнолітніх в свою чергу є порушенням ч. 7 статті 2 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»", – підсумували в РОК.

 

Як повідомлялося, згідно з даними екзит-полу групи "Рейтинг", 67% виборців брали участь в опитуванні Зеленського.

 

Ось що відповідали виборці за даними "Рейтингу":  

  • за довічне ув'язнення за корупцію 81% людей, проти — 16%
  • за вільну економічну зону на Донбасі 45% та 33% проти
  • 95% за скорочення парламентарів до 300 та 4% проти
  • 70% за легалізацію канабісу в медичних цілях та 24% проти
  • 78% підтримали право України щодо гарантій Будапештського меморандуму та 10% — ні.

Нагадаємо, Ольга Айвазовська заявила, що результатам "опитування" президента Володимира Зеленського не можна довіряти: отримані цифри не дозволять стверджувати, що це результат репрезентативного опитування.