Рубан заявив, що через його затримання зірвався обмін полоненими

27 Лютого 2017, 21:09

Керівник Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан заявив, що через його затримання на пункті пропуску «Мар’їнка» зірвався запланований обмін полоненими на Донбасі. Про це Рубан сказав у коментарі Громадському.

«Сьогоднішній обмін, який мав відбутись поза Мінськими угодами, зірвано через те, що я не потрапив на ту (підконтрольну бойовикам – ред.) територію», – розказав він.

Однак, за його словами, обмін все одно відбудеться.

«Обмін буде, незалежно від того, хто буде його підштовхувати – обмін здійснить Порошенко, але цей обмін буде», – підсумував Рубан.

Як повідомлялося, Служба безпеки України скасувала дозвіл керівнику центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимирові Рубану на перетин лінії розмежування на Донбасі. Перед цим Рубана не пропустили на тимчасово окуповану територію, СБУ допитала його через порушення ним встановленого порядку перетину лінії розмежування, прикордонники склали на нього адмінпротокол. Окрім того, речниця СБУ повідомила, що найближчим часом допитають народного депутата Надію Савченко з цього ж питання.

24 лютого Надія Савченко і Володимир Рубан прибули до Донецька, а потім до виправної колонії у Макіївці, де перебувають українські полонені.

Нагадаємо, 16 січня 2016 року Служба безпеки поширила заяву, що Володимиру Рубану не надавали доручень або повноважень на ведення перемовин про звільнення українських полонених на Донбасі.