РПЦ судиться за кожну церкву, яка перейшла у ПЦУ – Епіфаній

3 Лютого 2020, 15:23

Майже щодо кожної громади, котра долучилася до Православної церкви України, російська церква подала судові позови.Про це повідомив Предстоятель Православної церкви України Епіфаній під час пресконференції з нагоди першої річниці його інтронізації, повідомляє Укрінформ.
 

 

“Звичайно, ті процеси, які ми бачили відразу після вручення Томосу, були більш активними, зараз вони певною мірою призупинилися, і є багато на це причин, які я не раз вже озвучував. Це пов’язано і певною мірою з якимись політичними аспектами, зараз, на жаль, і певні обласні адміністрації блокують перереєстрацію, московський патріархат будь-яким чином намагається призупинити цей процес через судові позови. Тобто практично по кожній громаді, яка долучилася до нашої церкви, зараз є відповідний позов з боку Російської православної церкви. Вони лякають людей, створюють штучно конфлікти, роблять картинку для того, щоб потім її далі тиражувати не тільки в Україні, а й за кордоном”, – розповів Епіфаній.

 

Він зазначив, що громади, які долучилися до ПЦУ, зробили це згідно з Конституцією України та українським законодавством. “Кожна громада має право визначитися і обрати той релігійний центр, до якого бажає належати. Тому зараз є певні перепони юридичного характеру”, – сказав митрополит.
 

 

Водночас Єпіфаній сказав, що вірить у те, що в майбутньому буде ще одна хвиля приєднання, хвиля переходів від російської церкви в Україні до Православної церкви України.
 

“Чому я називаю – Російської православної церкви, тому що Українська православна церква Московського патріархату повинна згідно із законом перереєструватися в Російську православну церкву. І це не дивно. Якщо ви бажаєте мати своїм релігійним центром Москву, то чому не називаєте речі своїми іменами? Будь ласка, назвіть себе Російською православною церквою і не вводьте православних українців в оману!” – розповів митрополит.
 

 

Окрім того Епіфаній зазначив, що ПЦУ відкрита для православних українців, які прагнуть бути в цій церкві й будувати її надалі. Додав також, що упродовж минулого року до ПЦУ доєдналися справді близько 600 громад, які перейшли від Російської православної церкви.

 

Також він наголосив, що ці процеси є поступовими та складними. “Ми б хотіли, звичайно, щоб відразу всі православні об’єдналися, але бачимо, що цей процес є складним, поступовим, головне, щоб не було протистоянь. Я закликаю, щоб усе проходило мирно, добровільно і спокійно. Ми будуємо церкву, в основі якої повинна лежати любов”, – сказав митрополит.

 

Нагадаємо, що раніше Епіфаній заявив, що окупанти намагаються знести храм ПЦУ в Євпаторії. Він закликав Кабмін ухвалити рішення щодо розв‘язання питання власності на приміщення собору і єпархіального управління у Сімферополі.