РПЦ планує зміцнювати «русскій мір» у Китаї

18 Червня 2012, 20:01

«Ми ведемо зараз непростий діалог про нормалізацію становища Китайської автономної православної церкви. У її історії були періоди розквіту і занепаду, зараз багато зруйновано, але щось залишилося», – сказав митрополит Іларіон.

За його словами, у Російській церкві працюють з китайським керівництвом, щоб недіючі храми запрацювали, а відкриті храми «наповнилися словами молитви, щоб наші співвітчизники та громадяни КНР могли безперешкодно здійснювати своє релігійне життя».

«Далекий Схід – особлива територія, це східний форпост Росії на кордоні з іншою великою державою. Треба, щоб ви добре знали свого сусіда, його культуру, народ і мову», – научав семінаристів ієрарх, висловлюючи надію, що вони стануть просвітителями тих китайців, які перебувають у Росії і прагнуть пізнати православну віру.

У свою чергу митрополит Хабаровський і Приамурський Ігнатій повідомив митрополиту Іларіону, що в семінарії організовано новий напрямок з підготовки фахівців з китайської мови і культури, і попросив допомогу в цьому починанні.

Після відвідин Хабаровська митрополит Іларіон відбув до Пекіна.

Нині у Китаї налічується близько 15 тисяч православних, які проживають в Пекіні, Шанхаї, провінції Хейлунцзян, автономних районах Сіньцзян та Внутрішня Монголія. При цьому Китайська православна церква має тільки двох священнослужителів-китайців – це 88-річний священик Михайло Ван Цюаньшен і 84-річний протодиякон Євангеліє Лу Яфу.

Як повідомлялось, у травня голова відділу Московського патріархату із взаємин Церкви і суспільства протоієрей Всєволод Чаплін пояснив, що РПЦ прагне зайняти центральне місце у всіх сферах суспільного життя.

«Церква не може не займати в суспільстві такої позиції, яка означала б право говорити як можновладна в усіх сферах суспільного життя, виконуючи пророчу роль не просто народної совісті – у нас багато людей, які претендують на народну совість, – а голоса Бога в політиці, економіці, в будь-яких суспільних процесах, в приватному житті людей, в їх сімейному житті», – заявив Чаплін.

Нагадаємо, одним із активних пропагандистів ідеології «руського міра» є глава РПЦ Кіріл.

Російське зовнішньополітичне відомство відносить до категорії «соотєчєствєнніков» 30 млн. осіб у світі, які пов’язані історичним корінням з Росією. На їхню підтримку та пропаганду ідей «русского міра» у 2012-2014 роках уряд РФ планує витратити майже $46 млн.

Читайте також: Замість зміцнення позиції «Русского міра», патріарх Кірілл дедалі більше дискредитує РПЦ