РПЦ боїться втратити вплив в Україні, тому протиставляє себе рішенням влади – релігієзнавиця

Суспільство
9 Липня 2021, 10:47

Водночас лише 6% опитаних обрали Російську православну церкву в Україні (РПЦвУ). Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проходило 25-28 червня.

 

Коментуючи для Тижня рівень усвідомлення православними церквами своєї соціальної місії, зокрема щодо протидії СOVID-19, релігієзнавиця, докторка філософських наук, завідувачка Відділу філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України Людмила Филипович підкреслила, що в Україні лише одна церква не дотримується рекомендацій влади стосовно карантинних обмежень – це РПЦвУ.

 

"Я відвідую різні церкви, і лише в РПЦвУ бачила багатотисячні хресні ходи, де ніхто не одягає масок та не дотримується інших санітарних норм. Сприймаю це, як неповагу до держави, у якій ця церква діє. Я знаю ісламські, будистські, кришнаїтські, іудейські організації, і всі вони абсолютно дотримуються карантинних вимог", – зазначила релігієзнавиця.

 

Читайте також: Збільшення вірних ПЦУ за рік на 10% є показником правильної стратегії Епіфанія – релігієзнавиця

 

На думку Филипович, відповідний стан справ в РПЦвУ пов'язаний з навмисним порушенням розпоряджень української влади, але поштовхом до цього є низький рівень свідомості.

 

"Коли людина в XXI столітті повністю покладається на Бога і каже "Бог мене убезпечить", але водночас жодних зусиль, щоб допомогти Богові це зробити, не докладає, це звучить, як у темному середньовіччі. Треба ж все-таки враховувати епідеміологічні умови, рівень і масштаб комунікацій. Ми можемо пояснити, чому так. Я думаю, що ця церква просто боїться втратити вплив в Україні, тому протиставляє себе рішенням влади. Вона знаходить якісь богословські пояснення тому, що відбувається, але мене вони не переконують", – додала докторка філософських наук.

 

Опитування проводилось 25-28 червня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням)  опитано 1003 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

 

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Позначки: