Знайдені в Лівії документи засвідчують тісну співпрацю американського Центрального розвідувального управління та британської розвідки MI-6 з режимом Муамара Каддафі.
Інформація про зв'язки західних спецслужб з лівійським режимом існувала і раніше, але в останніх документах наявні конкретні деталі. Зокрема, ідеться про кореспонденцію у зв'язку із запланованим перевезенням до Тріполі одного з теперішніх повстанських лідерів Абделя Гакіма Балгаджа. Тоді він був ватажком радикального угруповання ісламістів, і як він сам заявляє, перед поверненням до Лівії, його катували агенти ЦРУ в таємній в'язниці.
Як пише британська газета Independent, документи були знайдені в приватному кабінеті колишнього лівійського високопосадовця Мусси Кусси. За даними видання The New York Times, з 2004-го року, коли Каддафі припинив роботу над програмою зброї масового знищення, співпраця західних спецслужб з лівійським режимом стала інтенсивнішою. Є також документи, з яких випливає, що американці навіть сформулювали Каддафі промову, у якій він відмовляється від зброї масового знищення. Також, згідно з документами, за часів президентства Джорджа Буша-молодшого США відправляли підозрюваних у тероризмі на допити до Лівії, відомої своєю практикою тортур. При цьому, слідчі також передавали перелік запитань до підозрюваних. Натомість британська розвідка, як свідчать документи, надавала Лівії інформацію про дисидентів, які мешкають за кордоном.
Ні американське ЦРУ, ні британське зовнішньополітичне відомство не захотіли коментувати оприлюднені документи. New York Times цитує слова речниці ЦРУ Дженіфер Янґблад: «Не може дивувати, що ЦРУ співпрацює із закордонними урядами, аби допомогти захистити нашу країну від тероризму та інших смертельно небезпечних загроз». Британське міністерство закордонних справ заявило, що не буде коментувати це питання.
Іноземні компанії допомогли Муаммару Каддафі налагодити широку систему стеження. Про це свідчать документи, нещодавно знайдені в одній з кімнат секретних служб Лівії.
Нагадаємо, у середині лютого в Лівії почалися масові акції протесту з вимогою відсторонення від влади лідера Лівії Муамара Каддафі, які переросли в громадянську війну.
22 серпня лівійська опозиція захопила столицю країни Тріполі.
Національну перехідну раду Лівії визнали більше 30 держав, зокрема США, Росія, Італія, Велика Британія, Німеччина. Ці країни пообіцяли $22 млрд допомоги для розбудови демократії у Лівії.