Розвідка Британії встановила справжні імена двох підозрюваних в отруєнні Скріпалів – ЗМІ

7 Вересня 2018, 12:50

Секретна розвідувальна служба Великої Британії (MI6) встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії в Солсбері. Про це повідомляє таблоїд The Sun з посиланням на джерела в британському уряді.

 

Як зазначається, Британія не стала розкривати їх імена, сподіваючись, що особистості розвідників встановлять російські ЗМІ.

 

Так, за даними газети, розвідка дізналася імена підозрюваних кілька місяців тому, але не стала  про це повідомляти. У MI6 сподівалися, що росіяни знову приїдуть до Європи, і поліцейські зможуть затримати їх, скориставшись європейським ордером на арешт.

 

За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.