Розробники держреєстрів звинувачують Лукаш у брехні

23 Жовтня 2013, 17:40

Розробники програмного забезпечення заявили, що для держреєстрів отримали від держави не  $400 мільйонів, про  які заявляла міністр Лукаш, а "майже у 5 разів менше".

"І це при тому, що держава не витратила жодної копійки на розробку та придбання програмного забезпечення, яке упродовж 13 років забезпечувало роботу Єдиних та Державних Реєстрів", – йдеться у листі.

Розробники твердять, що придбання і підтримка ПЗ за час роботи реєстрів обійшлась би Україні у 6 мільярдів гривень, що в рази дорожче, ніж коштувала його оренда.

Неправдивою, йдеться у листі, є й інформація про те, що розробники відійшли від технічного завдання, адже, як твердиться, такого завдання не було.

Дивним і неправдивим розробника видалось і твердження Лукаш що, вони несанкціоновано втрутились у роботу держреєстрів, щоб "приховати розкрадання коштів".

Вони переконують, що у Мінюсту закінчилась ліцензія на користування ПЗ і саме тому робота реєстрів була зупинена.

При тому, як йдеться у листі, зупинення роботи комп'ютерів не може приховати "розкрадання", інформація про яке зберігається у банку.

Так само розробники стверджують, що Лукаш володіє недостовірною інформацією про алгоритм роботи реєстрів та начебто копіювання інформації з реєстрів на "невстановлені сервери", адже адміністрація Інформцентру Мінюсту сама затверджувала їх розміщення на своїй території.

Розробники вимагають від Лукаш спростувати усю "неправдиву" інформацію "у той же спосіб, в який вона була поширена".

Нагадаємо, міністр юстиції Олена Лукаш на прес –конференції 15 жовтня заявила, що рахунки розробників клієнтського доступу до реєстрів міністерства юстицій – "Арт- майстер" і "3-Т", були арештовані через підозри у втручанні в їхню роботу. Міністр заявила, що Генпрокуратура підготувала повідомлення про підозру у несанкціонованому втручанні в держреєстри та повідомлення про підозру у розкраданні держкоштів двом бухгалтерам ДП "Інформаційний центр" Мін'юсту.

Раніше Лукаш пояснила призупинення доступу до реєстрів інформаційного центру відомства розслідуванням корупційних порушень працівниками державного підприємства «Інформаційний центр» Мін'юсту.  Вона вказала, що  внаслідок аудиту державного підприємства «Інформаційний центр» Мін'юсту була виявлена причетність деяких бізнесменів та посадових осіб до дій, які мають ознаки кримінальних злочинів.

«У зв'язку з тим, що результати аудиту були дуже невтішними для тих, хто займався освоєнням державних коштів дуже нахабним способом. Частина з них (посадових осіб), маючи доступ і всі можливості впливати на маршрути реєстрів, кілька днів тому зробили те, що вони зробили", – пояснила мінстр.