У компанії запевняють, що "заява Міністерства юстиції про те, що Єдині і Державні реєстри працюють точно так само і в тому ж вигляді, що і до 1 жовтня 2013 року, є безпідставною".
"Проаналізувавши програмне забезпечення (патчі), поширене у відкритому доступі від імені ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції для відновлення роботи користувачів з держреєстрами, фахівці нашої компанії виявили, що інсталяція цього програмного забезпечення на автоматизоване робоче місце користувача вносить ряд змін до системи безпеки", – зазначили у "Арт-мастер".
"А саме, відключає перевірку автентичності клієнтського програмного забезпечення та інших компонентів системи", – уточнили у компанії.
"Застосування на комп'ютері користувача даного патча (який, по суті, є файлом-зломщиком) створює всі умови для підключення до реєстрів злобливого програмного забезпечення з метою несанкціонованого втручання, аж до внесення змін до держреєстрів", – заявили розробники.
У компанії нагадують, що "доступ до інформації в реєстрах Держінформюсту мають близько 27 тисяч користувачів (включаючи нотаріусів) і 9,7 тисяч установ".
"Компанія "Арт-Мастер" як розробник програмного забезпечення клієнтського доступу до держреєстру вже заявляла про те, що знімає з себе всю відповідальність за збереження інформації, доступної у держреєстрах, оскільки розроблене нею програмне забезпечення було несанкціоновано зламано", – сказано у заяві.
Нагадаємо, 1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст. Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.
Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.
В той же час у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.
Міліція відкрила провадження за фактом втручання у комп’ютерну мережу мін'юсту.
7 жовтня Мін’юст повідомив, що роботу єдиних та державних реєстрів повністю відновлено.
Читайте також: Чиновники звинувачують інтернет-компанії у шпигунстві, хоча самі захопились збором персональних даних