Зменшуючи залежність від російського газу, Україна планує стати експортером «блакитного палива» до ЄС. Про це пише американське видання Forbes.
У статті зазначають, що протягом останнього року Україні вдалося значно скоротити залежність від російського Газпрому, адже імпорт «блакитного палива» з ЄС Київ збільшив на 138%, в той час як обсяги постачання з РФ скоротилися майже на третину – з 92% у 2013 році до 74% у 2014-му. Зокрема, це стало можливим через реверс зі Словаччини.
«У першій половині березня, європейський імпорт склав 81% від загального обсягу постачання газу в Україну», – стверджує автор статті.
У публікації йдеться й про те, що приватним виробникам газу вдалося збільшити видобуток в Україні на 18% – до 3,3 млрд кубометрів у 2014 році.
«Обсяг газу, що видобувається державною компанією Укргазвидобування залишилися на тому ж рівні, що і 2013 року – 15,1 млрд кубометрів. Виробництво Укрнафтогазу знизилося на 10% до 1,7 млрд кубометрів. І у зв’язку з окупацією Криму, Чорноморнафтогаз видобув лише 300 млн кубометрів газу порівняно з 1,7 млрд в 2013 році», – зазначили у публікації, зауваживши, що причиною такого спаду стали санкції «Більшість природного газу, який видобувають в Україні, залишається в країні для обігріву будинків та підтримки сфери енергетики. Країна ще не є експортером, і не може ним стати, доки не почне розвивати свої сланцеві родовища», – пише Forbes.
«За даними Управління енергетичної інформації США, нещодавні відкриття родовищ сланцевого газу в Україні надають країні можливість диверсифікувати поставки природного газуз Росії. У січні 2013 року Shell погодилася дослідити родовище, яке, за оцінками уряду, містить близько 4 трлн кубічних футів сланцевого газу. Розвиток цього проекту стримує політична криза. Тим не менш, енергетичні плани Києва включають в себе розвиток ресурсів сланцевого газу для внутрішнього споживання та експорту в Західну Європу протягом найближчих п'яти років», – резюмує видання.
Читайте також: Екоактивісти звинувачують Кремль у фінансуванні кампанії проти добування сланцевого газу в США